Mamy przyjemność poinformować, że spółka PRI-Bazalt Rekultywacja po raz kolejny przeszła wzorowo wszystkie kontrole przeprowadzane przez urzędy nadzorujące naszą działalność. Pokazuje to pełen profesjonalizm naszych pracowników oraz potwierdza, że rekultywacja terenu odbywa się na wzorcowym poziomie.

 

Dodatkowo warto pamiętać, że w przeciągu ostatnich dwóch i pół roku działalności, materiał pozyskiwany do procesu rekultywacji przez spółkę został przebadany prawie 400 razy, nie wliczając w tę liczbę kontroli w trakcie transportu dokonywanych na przewoźnikach przez Inspekcję Transportu Drogowego.

 

Należy mieć również na uwadze, że podczas kontroli przeprowadzane są różne badania w tym m.in. badanie wody, które pozwala kompleksowo potwierdzić, że materiał znajdujący się w wyrobisku jest bezpieczny dla środowiska. Badania przeprowadzane są zarówno ze względu na wymagania prawne, jak i wewnętrzne procedury w spółce.

 

Dziękujemy, za zaufanie i cieszymy się, że możemy z powodzeniem kontynuować przywracanie dawnego stanu środowiska terenom po kopalni bazaltu w Rębiszowie.